0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mehmed: Fetihler Sultanı 14. Bölüm Özeti:

Zağanos önderliğindeki Osmanlı ordusu Dimitria kalesine saldırmış ancak kaledekilerin direnciyle karşı karşıya kalmıştır. Ümitlerin tükendiği yerde Sultan Mehmed kale önlerine gelerek askerlerini cesaretlendirir ve son bir taarruz emri verir. Bu taarruzla kale ele geçecek mi, Mehmed başarılı olabilecek mi?

Hurufiler ise azığı ele almış Payitaht’ın dört bir yanında propaganda faaliyetlerini sürdürmektedirler. Artık devletin kılcal damarlarına işleme hedeflerine yönelmişken önlerine hiç beklemedikleri bir duvar çıkar. Mehmed devletini ve mülkünü itikadı bozuklara teslim etmemekte kararlıdır. Peki çözümü nasıl olacaktır?

Mara, Hala Sultan üzerinden Bizans’a bir oyun oynamaya karar verir, Mehmed’den müsaade alır. Tuzağında başarılı olabilecek mi? Konstantinos ise kaleyi kaybetme sebebini annesi Helena’dan bilecek ve herkese ders olacak bir ceza verecektir.

Yönetmen: Şafak Bal, Yıldıray Yıldırım
Senarist: Ozan Bodur
Oyuncu Kadrosu : Serkan Çayoğlu, Selim Bayraktar, Seçkin Özdemir, Tüba Ünsal, Sinan Albayrak, Esila Umut, Sena Çakır, Kenan Çoban, Bülent Alkış, Ertuğrul Postoğlu, Ayşegül Günay, Ali Sinan Demir, Beyti Engin, Mim Kemal Öke, Emine Ün, Kaan Yalçın, Ali Buhara Mete, Ulvi Alacakaptan, Mehmet Emin Kadıhan, Sezgin Uzunbekiroğlu, Şener Savaş, Abdurrahman Tevruz, Recep Çavdar, Sidar Tublek, Cebrail Esen, Hüseyin Işıklar, Burcu Altın Deprem, İbrahim Temizoğlu, Tolga Akkaya, Ecem Eker, Duygu Berberoğlu ve Ali Nuri Türkoğlu ve Turgay Tanülkü ve Perihan Savaş ve Serdar Gökhan ve Ghassan Massoud

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP