Kadının Güveni Nasıl Kazanılır?

Kadının Güveni Nasıl Kazanılır?

ABONE OL
Haziran 12, 2024 05:48
Kadının Güveni Nasıl Kazanılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir ilişkinin uzun süreli ve mutlu bir şekilde ilerlemesi arada kurulan güven duygusuna bağlıdır. Güveni hemen sağlamak da doğal olarak çok kolay bir şey değildir. Güveni kazanmak yavaş yavaş gerçekleşir ve hatta belki yıllarca sürebilir. Bunca yılların ardından kazanılmış bir güven de ufacık bir hata dâhilinde tekrar kaybedilebilir. Görüldüğü üzere insanlarda manevi duygular aşırı gelişmiştir ve güven duygusu bu duygular içerisindeki en güçlü ve şüpheci olan duygudur. Kazanılması zor kaybedilmesi de bir o kadar kolay olan bu duygu özellikle kadınlarda daha güçlü hissedilmektedir. Bir kadının güveninin nasıl kazanılması gerektiği mutlu devam eden bir ilişki için kesinlikle bilinmelidir. Peki, kadının güveni nasıl kazanılır?

Bir kadının güvenini kazanabilmek için öncelikle dürüst davranmak gerekmektedir. Dürüstlüğün temelinde samimiyet yatar. Samimiyetin ve dürüstlüğün gerçekten hâkim olduğu bir ilişkide kadının güvenini kazanmak kolay olacaktır. Yalan söylemek, küçük hesaplar peşinde koşmak, arkasından iş çevirmek, hayata dair bazı şeyleri gizlemek doğal olarak güvenin kaybedilmesine yol açacaktır. Eğer ki bu tür olmaması gereken davranışlardan biri yapıldıysa tekrar güveni kazanmak için yine en doğru yol dürüst olmaktan geçecektir. Bunun için de hatayı kabul etmek ve güvenin kaybolmasına yol açan her ne ise bu konuda dürüst davranmak gerekecektir.

Kadının güvenini kazanmak için duygu ve düşüncelerine de saygı duymak gerekecektir. Bu her koşulda dediğini kabul etmek demek değildir. Yanlış bir düşüncede olduğu anlaşıldıysa yapıcı eleştirmeli, doğru ise desteklenebilmelidir. Böylece kadın karşısındakinin tüm samimiyetiyle yanında olduğunu bilecek ve güvenecektir.

Kadının güvenini kazanmak için sadece ona karşı doğru ve dürüst davranmak yeterli olmayacaktır. Çevresine karşı yalanlar söyleyen, iş çeviren bir kişi isterse bu kadına karşı yüzde yüz doğru ve dürüst davransın kadının hissettiği güven duygusu tam anlamıyla tatmin olmayacaktır. Çünkü bir kadın için karşısındakinin sadece kendisine dürüst davranması yeterli değil çevresine de aynı hassasiyeti göstermesi beklenecektir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP