Güzel Ve Bakımlı Eller İçin Öneriler

Güzel Ve Bakımlı Eller İçin Öneriler

ABONE OL
Haziran 25, 2024 19:32
Güzel Ve Bakımlı Eller İçin Öneriler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sevgili bayanlar kim istemez güzel ve bakımlı ellere sahip olmayı ellerinizin bakımına biraz daha özen göstermeyi unutmayın.Bakımlı ve güzel ellere sahip olmak için yapabilecekleriniz.

Ellerimizi korumak için Öncelikle bazı durumlardan kaçınmalıyız. Sıcak ve soğuk su önemli olan tek şey mutfakta bitmeyi bekleyen işler değildir.Aşırı soğuk ve aşırı sıcak havalarda ellerinizi korumaya özen gösterin. Kışın eldivenler kullanarak bunu başarabilirsiniz. Yazın ise çok fazla güneşle temas etmemesine dikkat etmelisiniz. Ellerinizi mümkün olduğunda gizlemeye korumaya çalışın.

Ellerinizi zeytinyağlı veya limonlu sıcak suya sokun ki, doğal üst derinizi yumuşatarak ortaya çıkarsın. Parmak uçlarınıza masaj yapın,ellerinizi kurulayın ve etlerinizi temizleyebilirsiniz.

Ellerinizi yıkadıktan sonra bir güzel kurulayınız. Gün içerisinde elinizi nemlendirmeye özen gösteriniz. Bunun için de birkaç defa da olsa cildinize krem sürünüz. Sürekli farklı farklı sabunlar tercih etmeyiniz. Yumuşak sabunlar kullanarak daha güzel ellere sahip olabiliriz. Ellerinizin kuru kalmamasına dikkat edin, nemlendirici kullanmayı unutmayın.

Evde Manikür nasıl yapılır!

· Ellerinizi yıkayın ve durulayın.
· Tırnaklarınızı en popüler olan oval törpüyle törpüleyebilirsiniz ama siz gene de tırnağınıza en uygun olanı tercih etmeye özen gösterin.
-Derinize yumuşatıcı uygulayın.
– Ellerinizi sıcak suda 5-10 dakika bekletin.
– Tırnak derinizi geriye doğru itin.
– El losyonuyla her iki ele de eşit şekilde masaj yapın.
– Ojenizi sürmeden önce,önceki ojenin iyice silinip silinmediğine dikkat edin. Yapılacak hatalara karşı da yanınızda ucu pamuklu bir çubuk da bulundurun.
– Ojenizi 3 adımda uygulayın.
– Tırnaklarınızın üst ve yan kısımlarına parlak cila sürün.

Bir diğer önemli olay ise kullandığımız temizlik malzemeleridir. Deterjan gibi, çamaşır suyu gibi ellerimizi tahriş edebilme olasılığı yüksek ürünleri asla ucuz tercih etmemeliyiz. Markasını bilmediğimiz adını bile duymadığımız merdiven altı ürünler bakımsız ellere fazlasıyla sebebiyet verebilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP