Güneş Yağları

Güneş Yağları

ABONE OL
Haziran 3, 2024 11:30
Güneş Yağları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güneş ışığının altında çok uzun müddet kaldığımız vakit vücut B vitamini malesef kaybeder. Ve gene eğer C vitamini eksikliğimiz varsa aşırı güneş cildimizde lekelenmeye sebep olmaktadır. İşte bu yüzden güneşlendiğimiz vakitlerde diğer zamanlara göre daha fazla B ve C vitamini tüketmemiz gerekir.

Aşırı güneşlenmek cildin zamansız kurumasına ve kırışmasına sebep olacağını, güneşlenme ve bronzlaşmayı abartmamakta yarar vardır. Güneşlenirken daha sağlıklı ve tabii bir bronzlaşma istiyorsanız aşağıda verilen tabii ve bitkisel vücut yağları kullanmanızda fayda vardır.

60 gram kadar kakao yağını benmari usulü eritin. Erittiğiniz kakao yağının içine aynı miktarda badem yağı katıp cam bir şişenin içerisinde iyice çalkalayınız. Daha sonra içine birkaç damla zeytin yada ceviz yağı katıp çalkamamaya bir süre daha devam edin. Güneş yağınız hazır.

Üç çorba kaşığı kadar kakao yağını benmari usulü erittikten daha sonra içine üç çorba kaşığı zeytinyağı, iki çorba kaşığı badem yağı ve altı çorba kaşığı susam yağı katıp tüm malzemeyi iyice çalkalayın. Son olarak iki fincan soğuk ve demli çayı yavaş yavaş karıştırarak içine koyup çalkalamaya devam ediniz.

Yedi çorba kaşığı susam yağı, yedi çorba kaşığı elma sirkesi, bir tatlı kaşığı tentürdiyot, üç çorba kaşığı mısırözü yağı, dört çorba kaşığı bademyağını şişenin içerisinde iyice çalkalayın. Daha daha sonra hoş koku vermek amacıyla sevdiğiniz herhangi kokulu yağdan birkaç damla damlatıp birkaç dakika çalkalamaya devam edin.

Lavanta kokulu güneş yağı

Beş çorba kaşığı kakao yağına benmari usulü eritip içine aynı miktarda susamyağı katıp iyice karıştırın. Daha daha sonra karışımı bir şişeye boşaltıp birkaç damla kokulu lavanta yağı ekleyin ve iyice çalkalayın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP