Bu vitaminlere erkeklerin ihtiyacı var

Bu vitaminlere erkeklerin ihtiyacı var

ABONE OL
Haziran 18, 2024 09:37
Bu vitaminlere erkeklerin ihtiyacı var
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hanımlar, ailenizi ve sevdiklerinizin beslenmesine özen gösterdiğinizi biliyoruz. Onların beslenme programlarında bu vitaminlerin olması büyük önem taşıyor. Doğru ve düzenli beslenmeyenler için vitamin takviyesi çok yararlı olacaktır. Onları bu konuda bildilendirip yönlendirmek için size çok iş düşüyor.

Boron

Prostat kanserinin bir numaralı düşmanıdır. Özellikle aile geçmişinizde prostat kanseri vakası varsa her gün boron almalısınız. Günde 3 mg yeterli olacaktır.
Koenzim Q10

Yaş ilerledikçe Q10 miktarı azalır. Bu yüzden yaşlılar uyuklar ve algıda güçlük çekerler. Özellikle stres yüklü bir işiniz varsa halsizlik hissinin önüne geçmek için her gün 100 mg koenzim almalısınız.

Glukozamin

Eklemleri yağlı tutmak için glukozamine ihtiyacınız var. Özellikle spor yaparken kendinizi daha rahat hissettiğinizi fark edeceksiniz. Düzenli glokozamin hapı almak romatizma gibi eklem hastalıklarının önüne geçer.

Folik asit

Folik asit koenzimle birlikte yaşlanma etkilerini bitirir. Alzheimer, folik asit karşısında etkisiz hale gelir. Her gün 500 mikrogram folik asit, en çok erkeklere gerekiyor.

Selenyum

200 mikrogram selenyumla kanserin tüm etkilerinden vücudunuzu koruyabilirsiniz. Hiçbir vitamin kanser korumasında selenyum kadar etkili değildir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP