5 Adımda Modern Bir Bahçe

5 Adımda Modern Bir Bahçe

ABONE OL
Haziran 22, 2024 15:32
5 Adımda Modern Bir Bahçe
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1. İhtiyaçlarınızı belirleyin: Başlamadan önce dış mekanınızda ne yapmak istediğinize tam olarak karar verin. Çocuklarınızın oynayabileceği bir alan oluşturmak ya da bir bölümde sebze yetiştirmek istiyor musunuz? Tüm bunları dikkate alarak düşlerinizin ve ihtiyaçlarınızın bir listesini oluşturun. Dikkate alacağınız bir diğer önemli konu da ne kadar zaman harcayacağınız olmalı. Eğer zamanınız az ise basit bir çevre düzenlemesi ile sorununuzu çözebilirsiniz.

2. İlham alın: Bulduğunuz fikirleri mutlaka not alın. Dergi, kitap ve internet sitelerinden bulduğunuz görselleri toplayın, bütün malzeme, renk ve bitkileri not alın.

3. Bütçenizi belirleyin: Eğer bir peyzaj mimarı ile çalışacaksanız bu iş için ayırdığınız bütçe konusunda ona dürüst davranın ve tam rakamı söyleyin. Böylece o da sizin bütçenizi aşmayacak bir çalışma planlayabilsin. Eğer bahçenizi kendiniz düzenleyecekseniz, araştırmalarınızı bütçenizi belirledikten sonra yapın ki, gereğinden fazla harcama yapmak durumunda kalmayın.

4. Peyzaj mimarına danışın: Bütçenizi belirleyin ve ona göre bir profesyonelden yardım alın. Çalışacağınız mimarı seçmeden referanslarını isteyin, web sitesini inceleyin. Daha önce yaptığı çalışmalara bakarak sizin için uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

5. Zaman çizelgesi hazırlayın: Bahçenizin büyüklüğüne, kullanacağınız malzemelerin bulunurluğuna ve hava durumuna göre değişebilir elbette ama siz yine de bir zaman çizelgesi hazırlamayı unutmayın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP