Türk Dünyası Gaziantep Üniversitesi’nde Buluştu

Türk Dünyası Gaziantep Üniversitesi’nde Buluştu

Gaziantep Üniversitesi Turkuaz Fikir Topluluğu, henüz bağımsızlığına kavuşamayan Türk yurtlarının temsilcileri ile panel düzenledi.

ABONE OL
Mayıs 28, 2024 05:58
Türk Dünyası Gaziantep Üniversitesi’nde Buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kurucuları arasında hemşehrimiz yazar Serkan CENGİZ’in de olduğu Gaün Turkuaz Fikir Topluluğu’nun, Türk Ocakları Gaziantep Şubesi’nin destekleri ile düzenlediği “Hürriyete Bir Adım” adlı panelde Türk Dünyası bir araya geldi.

Panelistler arasında, İran Türklerinden Rahim Cevatbeyli, Türkmeneli/Kerkük Türklerinden Reşat Salihi, Doğu Türkistan Türklerinden Hamit Göktürk, Nurala Göktürk ve Kırım Türklerinden Zafer Karatay vardı.

GAÜN İnşaat Mühendisliği Konferans Salonu’nda gerçekleşen Panel, İstiklal Marşımızın okunması ve yazar Serkan CENGİZ’in Andımızı salona okutmasının ardından Turkuaz Fikir Topluluğu adına başkan Samet Aksoy’un açılış konuşması yapması ve Türk Ocakları Gaziantep Şubesi adına Prof. Dr. Mustafa Mete’nin açılış konuşması yapması ile başladı.

Panele öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin yanı sıra çeşitli dernek, siyasi parti ve dergilerin temsilcileri katıldı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP