Sert Sakalları Yumuşatma Formülleri

Sert Sakalları Yumuşatma Formülleri

ABONE OL
Nisan 19, 2024 21:16
Sert Sakalları Yumuşatma Formülleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sert sakalları yumuşatan ve traş olduktan sonra yeni çıkan sakalların daha yumuşak olmasını sağlayan bir çok formül mevcut. Bunlardan bir kaçını sizlerle paylaşmak istiyoruz.
1- Doğru Traş; Erkeklerin bir çoğu traş bıçağı kullanır. Ancak traş bıçağını genelde doğru olarak kullanmazlar. Kılların çıkış yönünü dikkate almadan rastgele kullanmak sakalların farklı yönlere uzamasına ya da kıl dönmesi ile sakalların sertleşmesine sebep olur. Traş olurken kılların ters istikamette değil, çıkış yönüne doğru alınması gerekir.
2- Yumuşatıcı Ürünler; Traş sonrası cilde uygun losyonlar ve kremlerin kullanılması sakalların yumuşak çıkmasında çok etkilidir. After shave denilen bu ürünler traş sonrasında mutlaka cilde uygulanmalıdır. Traş olurken aslında derinin üst kısım hücreleri de alınır. Traş sonrası tahriş ve kızarıklıkların sebebi budur. Bu nedenle traş sonrası cildi rahatlatıcı ürünlerin kullanılması gerekir. Özellikle E vitaminli olanlarının tercih edilmesi cilde çok faydalı olacaktır.
Kısacası, yumuşak ve bakımlı duran sakallarınız olsun istiyorsanız, doğru traş ve traş sonucu mutlaka cilde iyi gelecek losyon ve kremleri kullanmanız gerekir.​

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP