Saç Uzaması İçin İpuçları

Saç Uzaması İçin İpuçları

ABONE OL
Nisan 20, 2024 17:00
Saç Uzaması İçin İpuçları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saç Uzaması İçin İpuçları Saç Uzamasında Bakımın Önemi
Kirli hava, yetersiz beslenme, Kozmetik bakım ürünleri, çevre kirliliği ve çevresel faktörler saçların kırılgan olmasına neden olur. Saç uzadıkça, bu tür etkilere karşı özel bakım ister. Bu bakım için besleyici bakım kompleksli şampuanlar tercih edilmelidir. Ayrıca bazı markaların saç maskesi şeklinde bakım ürünleri de bulunmaktadır. Bu ürünler saçlarınızın bu olumsuz şartlardan en az kayıpla kurtulmasını sağlayacaktır.

Ayrıca yapılan klinik araştırmalar da göstermiştir ki beslenme şekli de saç sağlığını doğrudan etkiler. Kalsiyum, demir, magnezyum ve mineral tuzlar gibi ilaveler deri içersinde saçı besler.

Kafa derinize düzenli olarak masaj yapmanız, deri altındaki damarları uyaracağından kan dolaşımı hızlanacak ve saçlarınız gereken besini almış olacaktır. Duş sırasında yumuşak bir şekilde parmaklarınızın ucuyla yapacağınız 2 dakikalık masaj uzamayı teşvik eder.

Ayrıca saçlarınızı kuruturken, fön makinesini çok yakın tutmayın. Saçların aşırı sıcağa maruz kalması, saçların kurumasına ve nemini kaybetmesine sebep olur.

İpuçları ve uzamaya yardımcı tedaviler
Bizim saçlarımız ayda ortalama 1 cm uzar. Aşağıdaki ipuçları sayesinde bu süreci biraz olsun hızlandırabilirsiniz.

Bira Mayası
Bira mayası zararlı değil doğal ve faydalı bir üründür. Bira mayası bira gibi kötü kokmaz. Aktarlarda rahatlıkla bulabilirsiniz. Bira mayasının saç ve tırnak uzamasına yardımcı olduğu bilinmektedir.

Şampuanla Yıkama
Kaliteli ve saçınıza uygun bir şampuanla düzenli bir şekilde saçlarınızı yıkayın. Temiz saç dipleri saç köklerinin hava almasına yardımcı olur. Başınızı sürekli temiz tutun. Sık sık saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızı yıkarken mutlaka parmak uçlarıyla masaj yaparak yıkayın.

Temel Yağlar
Hindistan cevizi yağı, bademyağı, zeytinyağı ve hintyağı deneyebilirsiniz. Bu yağlarla yapacağınız kürler sayesinde saçlarınızdaki değişime siz bile şaşıracaksınız.

Dolunayda Saç Kesmek
Kurt adamları bilirsiniz. Bazı rivayetlere göre dolunayda saçların kırıklarını almak ucundan biraz kestirmek saçların daha hızlı uzamasına yardımcı oluyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP