Gezici Araştırma Çukurova Anket Sonuçlarını Açıkladı

Gezici Araştırma Çukurova Anket Sonuçlarını Açıkladı

ABONE OL
Mart 27, 2024 14:02
Gezici Araştırma Çukurova Anket Sonuçlarını Açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gezici Araştırma Merkezi tarafından 23 – 24 Mart 2024 tarihleri arasında Çukurova genelinde sosyal, ekonomik, politik ve kültürel konularla ilgili seçmen durumunu belirlemek amacıyla yapılan araştırmanın sonuçları açıklanmıştır.

Araştırmanın Amacı ve Önemi

Bu araştırma Gezici Araştırma Merkezi tarafından, Çukurova genelinde sosyal, ekonomik, politik ve kültürel konular ile ilgili seçmenin algısını belirlemek üzere 23 – 24 Mart 2024 tarihlerinde yapılmıştır.

Araştırmanın Örneklemi

Araştırmanın örneklemiTÜİK 2019Yerel ve 2023 Genel Seçim Sonuçları dikkate alınarak, Çukurova Genelini temsil edecek nitelikte oluşturarak düzenlenmiştir.

Araştırma 18 yaşve üstü seçmen nüfusunu temsil eden, yaklaşık yarısı kadın olmak üzere toplam 4772 katılımcı üzerinden yürütülmüştür.Yapılan çalışmada tüm veriler hanelere gidilip yüz yüze görüşme metodu ile toplanmıştır.

Örneklemin seçilmesinde, kota yöntemi kullanılıp, görüşülecek katılımcıların belirlenmesinde ise cinsiyet ve yaşkotası uygulanmıştır.

Araştırmaya Katılan Halkın Mart 2024’te Yapılacak Yerel Seçimlerde Çukurova Belediye Başkanlığı İçin Hangi Parti Adayına Oy Verececeğine İlişkin Dağılım

Araştırmaya Katılan Halkın Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde Çukurova Belediye Başkanlığı için hangi parti adayına oy vermeyi düşündüğüne ilişkin dağılım incelendiğinde % 40.1’İ İYİ Parti Adayı Soner Çetin’e oy vermek istediğini ifade ederken, % 29.2’si CHP adayı Emrah Kozay’a oy vermek istediğini ifade etmektedir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP