Traş jeli ve traş köpüğü arasında ne fark var?

Traş jeli ve traş köpüğü arasında ne fark var?

ABONE OL
Ocak 13, 2024 16:18
Traş jeli ve traş köpüğü arasında ne fark var?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Birini kullanmak diğerine göre daha çok işinize yarayabilir.

Traş olmak için kullanabileceğiniz ürünler çok çeşitli olunca seçmek zor olmaya başlayabilir. Biz de Dove Men+Care’in bakım uzmanı Dr. Allan Peterkin’e fikrini sorduk:

“Amerika’daki erkeklerin yarısı yaşlandıkça ciltlerinin daha çok ihtimama ihtiyaç duyacağının ve toparlanmanın daha zor olacağının farkına varıyor. Bu yetersiz elastikiyet ve nemlenmenin sonucu. Tam da bu nedenle traşa nemlendirmenin eklenmesi zaruri hale geliyor. Ben traş jellerini tavsiye ediyorum. Hem kullanılırken az miktarda yeterli olabiliyor hem de bu ürünler sakal ve bıyıkların yağlanmasını sağlıyor.

Jeller köpüklerden çok daha konsantre, zengin bir kıvama sahip ve kremsi bir hissiyata sahip oluyor. Bu da suratta dolaşan traş bıçağıyla cilt arasında nem açısından zengin bir bariyer oluşturur. Traş köpüğü ise kabarık dokusuna rağmen cildinizi korumak için yeterli olacak seviyede koruma sağlamaz. Zaman zaman erkeklerin başlıca sıkıntılarından olan cilt kuruluğuna da sebep olabilir. Kendi cildiniz için hissiyat olarak uygun, kokusuyla sevebileceğiniz bir ürün bulabilmek için çok sayıda seçeneğiniz olduğunu unutmayın.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP