Kanseri önlemenin 7 kolay yolu!

Kanseri önlemenin 7 kolay yolu!

ABONE OL
Ocak 4, 2024 15:57
Kanseri önlemenin 7 kolay yolu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Musluklarınızda filtre kullanın!
Kanserojen maddeler, kimyasal ve hormon atıklarına maruz kalmamak için evlerinzdeki musluklara filtre taktırmayı deneyin!

Izgaradan önce marine et!
İşlenmiş ve kömürleşmiş et kansere davetiye çıkartır. Eğer ızgaradan önce, eti bir saat öncesinde ıslatıp biberiye, kekik ve en sevdiğiniz baharatları ekleyerek marine edin.

Kafeinli kahve o kadar da kötü değil!
Kafeinli kahve beyin kanseri riskini azaltabilir. Ağız ve boğaz kanseri risklerini ise neredeyse tamamen yok eder.

Su içeri kanser dışarı!
Su ve sıvı tüketmek mesane kanseri riskini azaltır. Günde en az 8 bardak içmelisiniz.

Gerçek yeşillik!
Yeşil yemek hayat kurtarabilir. Bol bol magnezyum barındıran yeşil sebzeleri özellikle çiğ yemeye de özen gösterin. Çünkü dengeli olmayan magnezyum oranı, yanlış hücre bölünmesine neden olabilir. Pişmiş ıspanak sadece 75 mg magnezyum içerir.Bu da günlük değerin % 20 sağlar.

Fındık her derde deva
Dartmouth Tıp Fakültesinde yapılan bir araştırmaya göre fındıkta bulunan selenyum kadınlardaki mesane kanseri riskini düşürüyor. Ayrıca tam bir antioksidan kaynağı. Araştırmacılar selenyumun sadece serbest radikal hasarına karşı hücreleri korumadığını ayrıca bağışıklık fonksiyonunu da artırdığını gösteriyor. Ayrıca kan damarlarında oluşan tümörleri de önleme özelliği var.

Yakıt tankınıza dikkat!
Yakıt tankınızdan buharlaşarak akciğerlerinize dolan toksit kimyasalları tutup buharlaşmalarını engelleyen folyo squrit taktırın

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP