İDuDşY Kişilik

İDuDşY Kişilik

ABONE OL
Ocak 4, 2024 15:58
İDuDşY Kişilik
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Belirgin Özellikler: Çekingen, direktiflere uyar, mantıklı ve düzenli

İDuDşY’lere bankacılık, sigortacılık, hukuk ve muhasebe gibi mesleklerde rastlanır. Böyle meslekler için kendi başına çalışacak, pratik ayrıntılarla mantıklı bir tarza ilgilenecek ve rutine uyacak insanlar gerekir. Ordunun birçok dalında İDuDşY’ler egemendir ve sıkı kışla yaşamına uygundurlar. Birçok geleneksel kurumun da bel kemiğidirler. Sakince kendi işlerine bakarlar. Görevlerinin farkındadırlar ve her zaman yerine getirirler. İyi denetleyici olurlar.

Diğer insanlar, İDuDşY’lerin yaptıklarını anlayamayabilir. Çünkü onların biraz sıkıcı ve tutucu olduklarını düşünebilirler. İDuDşY, diğer tiplerin sabırsızlık göstereceği küçük ayrıntılara saatler harcayabilir. Çalışkan ve titiz oldukları için İDuDşY’ler, verileri kesinlik ve konsantrasyonla gözden geçirirler. Yaşamlarının çoğu, bu şekilde geçer. Özellikle de işten kendilerini sorumlu hissediyorlarsa… Sorumluluk sahibi bir insan olarak görülmek, İDuDşY için birincil önem taşır.

İDuDşY’ler, yaşamlarında kendi içlerine yoğunlaşırlar ve ellerindeki işi tamamlamak için gereken adımlarla meşguldürler. Yaptıkları şeyin doğru olduğuna inanıyorlarsa, hiçbir şey, onları yollarından döndüremez ve gerekirse bunu güçlü şekilde savunabilirler. Rahat bir tavırları olmadığı için insanlar, bazen İDuDşY’lere yaklaşmakta çekinebilir. Ancak kısa zamanda İDuDşY’lerin tamamen güvenilir olduklarını ve onlara dayanabileceklerini anlarlar. İDuDşY, çevresindeki dünyayla ilgileri bilgileri radyo dinleyerek, TV seyrederek ve her gün gazeteleri baştan sona okuyarak edinirler.

Sosyal toplantılara İDuDşY için partinin can damarı olduğu söylenemez. Bu, daha ziyade zıt tip olan DSHA için geçerlidir. Yeni fikirler, eğlence ve olasılıklar, İDuDşY’nin yaşamında önemli rol oynamaz. Ancak ona işleri veya hobileriyle ilgili bir ayrıntı sorulduğunda, geçmişten bugüne uzanan bir sürü kesin veri sunarlar. Diğer bazı tipler, görünürde bağlantısız şeylerle ilgili bir sürü bilgi toplamanın anlamını kavrayamayabilir. Ancak İDuDşY, bunları okuyarak ve duyarak toplar ve zihninde depolar.

İşyerinde İDuDşY’nin düzenli giriş-çıkış saatleri vardır. Rutinlik, İDuDşY’nin yaşamında önemli bir çerçevedir.

Boş zamanlarını geleneksel kulüplere veya gruplara katılarak geçirebilirler. İzcilikten tutun, Rotaryenliğe veya dinsel gruplara ve spora uzanan toplumsal ilgileri vardır. Gizemci gruplara pek ilgi duymazlar.

Kadın İDuDşY’ler, geleneksel eş ve anne rollerine uyarlar ve orta yaşlarında, çocuklar evden ayrıldığında işe yaramama duygusuyla kendilerini kaybolmuş hissedebilirler. Diğer tipten kadınlara göre yaşama balıklama atlamak ve “iz bırakmak” hevesleri, daha azdır ve çalışma hayatına atıldıklarında evdeki sorumluluklarını bırakmış olmaktan ötürü suçluluk duyarlar. Tüm İDuDşY’ler, ailenin dengeli bireyleridir ve herkes, onlara dayanabilir.

İDuDşY’lerin sorunları uzun boylu düşünmekten kaçınmaları, gelecekteki olasılıkları göz önüne almaları, insanların duygularına önem vermeleri ve karar vermeden önce yeni bilgileri edinmeleri gerekebilir.

Genel nüfusun yaklaşık %6’suı, İDuDşY’dir ve kendi tiplerinden insanlarla (ve DDuDşY’lerle) birlikte olmayı sevdiklerinden kendilerini pek yalnız hissetmezler. Erkeklerin sayısı, kadınlardan fazladır.

İnsanlar, Bir İDuDşY Hakkında Ne Düşünür?

Soğuk ve duygusuz gibi duruyor.
Söyleyecek fazla sözü yok. Ona partinin yıldızı diyemem…
Onu kabuğundan çıkarmaya çalıştım; ama pek derin biri gibi görünmüyor.
Konuşması, yalnızca geçmişteki bazı gerçeklerle sınırlı. Yeni fikirlere ayak uyduramıyor.
Kendi yolunu çizmiş…. Hiçbir şekilde uyum sağlayamaz…
Kişiliğinizi Zenginleştirmek İçin

DSHA profilini okuyun ve bu profili kendinize +GÖLGE KİŞİLİK yapın.
Diğer insanlara karşı biraz daha sıcak ve coşkulu davranmaya çalışın.
Farklı insanlara ilişkin deneyimlerinizi zenginleştirin.
Yeni fikirleri göz ardı etmemeye çalışın.
Geleceğe bakıp ufak-tefek projeler oluşturmayı deneyin.
Yeni şeylerle uğraşmak için vakit ayırın.
Diğer insanlara uymaya ve planlarınızı değiştirmeye istekli olun.
Birisi, sizin için bir şey yaptığında, onu takdir ettiğinizi gösterin.​

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP