İSDşY Kişilik

İSDşY Kişilik

ABONE OL
Ocak 3, 2024 19:18
İSDşY Kişilik
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Belirgin Özellikler: Çekingen, yaratıcı, mantıklı ve düzenli

İSDşY’lerin öngörüşlü ve yaratıcı zihinleri, hep yeni bir proje ile meşguldür. İşler yolunda gidiyor gibi görünse bile, İSDşY, hoşnut olmaz ve birşeyleri düzeltmenin yolunu arar. İSDşY, mümkün olabildiğince planlarını eyleme koymaya gayret eder.

İşyerlerinde İSDşY’ler, geleceği görebilen ve plan yapabilen orijinal insanlar olarak görülürler. Bu değişiklik ve gelişmeyi tüm düzeylerde sağlama arzuları, projeleri bitirme konusunda iyi örgütlenme güçleriyle desteklenir.

Önemsiz ve sıradan aile sorunları, İSDşY’nin ilgisini çekmez. Sosyal ortamlarda söyleyecek pek az şeyleri olabilir. Bu, diğer insanlar tarafından kaba ve burnu büyük bir tutum olarak görülebilir. Ancak bu tutumun tek nedeni, İSDşY’lerin günlük yaşamın önemsiz ayrıntılarına ilgi duymamasıdır. Sosyal ortamlarda İSDşY’ler, yaşamı daha iyiye götürmek için bazı önerilerde bulunabilir. Ancak bu, diğer insanlara çılgın ve garip gelebilir. Bunun nedeni, İSDşY’lerin sıradışı düşünce tarzını izleyememeleri olabilir.

İSDşY’ler, çekingen insanlar oldukları için birçok düşüncelerini ifade edemeyebilirler. Yaratıcı düşünme tarzları, bir iç süreçtir. Akılcı düşünce, İSDşY’ler için önemlidir ve üzerinde çalıştıkları her şey, mantığa dayanmalıdır (Eğlence ve oyun bile). Bir şey, mantıklı gözüküyorsa ve zihinlerinde bunu eyleme geçirebileceklerini canlandırabilirlerse, bunu gerçekleştirmek için son derece sıkı çalışırlar.

Çok bağımsız olan İSDşY, sessizce kendi yolunda ilerler. Sınıflandırmaya ve çıkarsamaya dayanan sistemler yaratırlar ve değerli bir şeyler ortaya koyabilirler. Kendi fikirleri üzerinde çalışmayı tercih etmekle birlikte, diğer insanların fikirlerini de geliştirme yeteneğine sahiptirler. Bu fikirleri anlaşılır bir tarzda sunabilirler.
Bu tipte pek az insan olduğu için İSDşY’lere işyerlerinde genellikle değer verilir. Daha ilerisi için planlardan da sorumlu oldukları takdirde, birçok alanda çalışabilirler. İSDşY, eleştirel ve inatçı olabilir. Bilgisayar konusunda iyidirler ve yeni sistemler oluşturabilirler. Ürünlerden ziyade insanları kullanmanın en iyi yollarını tasarlamaktan hoşlanırlar.

Eşi bir S (sezgisel herhangi bir tip) olduğunda; İSDşY, birçok fikir ve düşüncesini onunla paylaşabilir. Ancak daha pratik bir tiple birlikteyse, eşi, bunları anlayamayabilir. Bununla birlikte fikirlerinin pratik açıdan işe yaramayacağını İSDşY’ye söyleyebilir.

İSDşY’ler, sorunlar üzerinde düşünmek için çok fazla zaman harcamamaya dikkat etmeli, gerçekleri bildiklerine emin olmalı, insanların duygularını göz önüne almalı ve karar vermeden önce yeni bilgileri edinmeye çalışmalıdır.

Genel nüfusun yalnızca %1’i İSDşY olduğu için bir çoğu, kendilerini yalnız hissedebilir. Erkeklerin sayısı, kadınlardan çoktur.

İnsanlar, Bir İSDşY Hakkında Ne Düşünür?

Çok soğuk biri!
Yalnız biri. Sanki kimseye ihtiyacı yok.
Bazı iyi fikirleri olabilir. Ama çok kendini beğenmiş…
Asla gülmez ve asla şaka yapmaz!
Bir şeyler bilen tek kişinin kendisi olduğunu sanıyor!
Kişiliğinizi Zenginleştirmek İçin

DDuHA profilini okuyun ve bu profili kendinize +GÖLGE KİŞİLİK yapın.
Diğer insanların fikirlerini ve önerilerini dinleyin ve bunlara değer verin. Bu, diğer insanlarla daha iyi çalışmanıza yardımcı olacaktır.
Çevrenizdeki dünyanın somut ayrıntılarını fark etmeye çalışın.
İnsanların gündelik yaşamdaki ihtiyaçlarının önemini fark edin.
İnsanlara karşı daha sıcak ve dostça bir tutum takınmaya çalışın. O zaman onlar da size aynı şekilde yanıt verecektir.
İşte, evde ya da mahallenizdeki ufak sorunlarla ilgilenmeye istekli olun.
Biraz eğlenmeye çalışın!

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP