Sivilce Problemi olanlar için evde çözüm yolları

Sivilce Problemi olanlar için evde çözüm yolları

ABONE OL
Aralık 27, 2023 17:09
Sivilce Problemi olanlar için evde çözüm yolları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Özellikle ergenlik döneminde gençlerin yüzlerinde gördüğümüz sivilce belasından kurtulma yollarını sizlere paylaşacağız.Sivilce her yaştan insanın yüzünde gördüğümüz bazen bu yüzde de olmaz tabiki, vücudumuzun farklı bölgelerinde görebiliriz.Ergenlik döneminde yaşanan bazı hormonsal değişiklikler sonucu sivilcelerin artışıda gözlemlenmiştir.

sivilceye ne iyi gelir

Psikolojik olarak da insanı sosyal hayattan koparan sivilceler, stres, kötü beslenme, kötü diyet ve hormonal değişiklikler sonucu bazı insanların yüzünde daha fazla bazılarında ise az olarak görülmektedir.Bu sivilce derdinden kurtulmak için sizlere doğal yollardan sivilceye ne iyi gelir ve nasıl geçer hakkında bilgiler vereceğiz.Aşağıda ki paylaşmış olduğumuz doğal ve evde uygulayabileceğiniz yöntemler ile sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

1-) LİMON SUYU VE TARÇIN İLE SİVİLCELERDEN KURTULMAK

2 yemek kaşığı limon suyunu tarçın ile karıştırıp sivilce olan bölgelere masaj yardımıyla yediriniz.15 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayınız ve buy uygulamayı günde 2-3 kez devam ettiriniz.

2-) LİMON, BAL VE SÜT İLE SİVİLCELERDEN KURTULMAK

1 çorba kaşığı limon, 2 yemek kaşığı bal ve yarım fincan sütü karıştırarak bir pamukla sivilce olan bölgelerinize sürünüz.Bu uygulamayı 20 dakika boyunca bekletiniz daha sonra ise ılık bir suyla yıkayıp çıkarınız.Bu uygulamayı 3 hafta boyunca devam ediniz.

3-) LİMON VE SALATALIK İLE SİVİLCELERDEN KURTULMAK

Salatalığı püre haline getirip bir limonun suyu ile karıştırıp ortaya çıkan maskeyi yüzümüde ki sivilce olan bölgelere uyguluyoruz.20 dakika bekletip soğuk su ile yıkıyoruz.Sivilcelerden kurtulmak için hergün devam edebiliriz.

4-) LİMON VE YOĞURT İLE SİVİLCELERDEN KURTUL

Her evde bulabileceğiniz limon ve yoğurt ile sivilcelerden kurtulabiliriz.yarım limon ve yarım fincan yoğurtu karıştırıp sivilce olan bölgelere sürüyoruz 10 dakika beklettikten sonra soğuk su ile duruluyoruz.

5-) LİMON VE ŞEKER YARDIMIYLA SİVİLCELERDEN KURTULMAK

yarım limon suyu, 1 çorba kaşığı bal, yarım fincan şeker ve 1 çorba kaşığı zeytinyağını karıştırıyoruz.ortaya çıkan maskeyi cildemize 2-3 dakika boyunca sivilce olan bölgelere yediriyoruz.Bu uygulamayı her gün devam edebiliriz.

Yazdığım çözümler tamamiyle doğal, herkesin evde yapabileceği şeyler. fakat öncelikle bir doktora görünmenizi tavsiye ederim.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP