Kış hamileleri için 10 öneri

Kış hamileleri için 10 öneri

ABONE OL
Kasım 26, 2023 16:31
Kış hamileleri için 10 öneri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz ve hamileliğinizin büyük bir kısmını kış mevsiminde yaşayacaksınız. Hamileliğin olumlu yönleri ve sizi yoran yönleri olduğu gibi, hamilelikte geçirdiğiniz mevsiminde sizi kattığı güzellikleri ve zor yanları olacak. Kış hamileleri için şöyle bir incelersek bakalım ne sonuçlar çıkacak, neler yapmalı, nelerden kendinizi korumalı ve nelerden uzak durmalısınız güzel bir genellemeyle sizi baş başa bırakıyoruz.

Kış hamileliği geçirenler nelere dikkat etmeli!
Yeşil yapraklı sebzelerin özellikle ıspanak deryasında yüzeceksiniz. Bu nimetten bol bol yararlanın. Folik asit açısından en zengin olan sebzeyi depolamayı sakın ihmal etmeyin.

Sabah kahvaltılarınızın baş misafiri olacak portakal ve mandalina olmadan sofraya oturursanız onlara haksızlık etmiş olursunuz. Hastalıklardan korunmak için narenciyeleri kendinize siper edin.

Kış mevsiminin gelmesiyle balıklar tezgâhlarda ışıl ışıl gözlerinizi alacak, çeşitliliği artacak, yağlanacak, lezzetlenecek. Hem sizin için hem bebeğiniz için omega ve iyot şöleni için, kemik ve diş gelişimi için haftada en az 1 kez balık tüketin.

Havalar soğuk olduğu için kapıya pencereye kilit vurmayın. Gün içinde birkaç kez evinizi havalandırırsanız bol oksijen sizi mikroplardan arındıracaktır. Temiz hava hastalıktan korunmanın başında gelir. Tabii üşütecek kadar değil.

Gün içinde evinize yakın olan bir parka gidin şöyle etrafında biraz turlayın temiz hava ciğerlere karbondioksit dışarı. Haydi, anneler yürüyüş parkurları sizi bekler, zaman kaybetmeyin.

Hamilelikle cildinizde kuruluklar yaşayacaksınız bu durum özellikle kış aylarında kendini daha fazla hissettirecek. Yüzünüze, dudaklarınıza nemlendirici sürmeden dışarı çıkmayın. Doğal ürünler tercih listenizin başında gelsin.

Evinizi ısıtmak için kullandığınız ısıtıcılar kuruluk yaparak nefes alışınızın sağlıklı olmasını engelleyecek. Ağzınızı burnunuzu kurutarak hasta olmanıza zemin hazırlayacak. İhtiyacınız olan nemi oluşturmak için sobanın, kaloriferin üstüne mutlaka su koyun.

Kendinizi soğuktan korumak için cildinizin hava almasını, sizi terletip mantar oluşmasına neden olacak kıyafetlerden uzak durun. Hava alan, pamuklu kıyafetleri tercih edin.

Gezmek tabii ki sizin de hakkınız fakat kapalı alanlarda uzun süre bulunursanız malum birçok kişinin hasta olduğu bir mevsimde grip ya da nezlenin hava yoluyla sizin bedeninize nüfuz etmesi an meselesi olacaktır. Aman dikkat kendinizi koruyun!

Yağmurda çamurda kayıp düşmemek için tabanı tırtıklı ayakkabılar kullanmayı ihmal etmeyin.​

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP