Vajinada acı ve ağrı nedeniyle cinsel ilişki problemi

Vajinada acı ve ağrı nedeniyle cinsel ilişki problemi

ABONE OL
Ekim 25, 2023 16:24
Vajinada acı ve ağrı nedeniyle cinsel ilişki problemi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yatakta fazla aceleci olmayın!

Eşimle vajinasında hissettiği ağrı ve acı nedeniyle tam bir cinsel birleşme yaşayamıyoruz. Kadın doğumcuya gittik, bir sorun olmadığını söyledi. Bize yol gösterirseniz seviniriz. F.R./Diyarbakır

İlk cinsel deneyim yeni evli çiftlerin en çok zorlandıkları ve kaygı yaşadıkları bir konudur. Ancak rahat olun, çünkü normal şartlar altında, normal bir kızlık zarı, ilk gece de yüzüncü gece de, kanamaz, delinmez, patlamaz, yırtılmaz, ağrı ve acı yapmaz.

Eşinizi uyarın
Sadece hafif bir açılma olur ve bu da eşiniz rahatsa, kendini kasmazsa, hiç fark edilmez. Sağlıklı bir cinsel ilişkinin sonucunda acı da hissedilmez. Sevişme sırasında aceleci bir tavır sergilemeniz; eşinizin yeterince uyarılmaması veya birleşmeye ilişkin korkuları nedeniyle kasılması cinsel birleşme denemelerinizin acılı olmasına yol açabilir. Eşinizle birlikte yanlış mitleri (hurafeleri) kafanızdan atarak, cinsel bilgilerinizi artıracak doğru kaynakları okumanızda fayda var. Bu sayede sorunlarınız kısa zamanda kendiliğinden düzelecek ve cinsel birleşmeniz keyifli bir hale gelecektir. Ancak cinsel birleşmeye izin vermeyen vajinismus veya ağrılı cinsel birleşme dediğimiz disparoni gibi bir durum eşinizde söz konusu olabilir. Bu durumda bir cinsel terapiste başvurmanız gerekebilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP