Şanlıurfa’da kuduz hastası hastaneden kaçtı

Şanlıurfa’da kuduz hastası hastaneden kaçtı

Şanlıurfa’da kuduz hastası hastaneden kaçtı - Şanlıurfa'nın Akçakale Devlet Hastanesi'nde kuduz teşhisiyle kilitli bulunduğu odadan kaçan Suriyeli Hasan Halil Faras (30) boş bir tarlada ekipler tarafından yakalanarak karantinaya alınırken, vatandaşlar ise paniğe kapıldı.

ABONE OL
Ağustos 19, 2023 10:21
Şanlıurfa’da kuduz hastası hastaneden kaçtı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Akçakale’ye bağlı Dibat Mahallesi’nde iddiaya göre, Suriye’nin Telabyad kentinde başıboş bir köpeğin saldırısı sonucu yaralanan Hasan Halil Faras, hastaneye kaldırıldı. Kuduz teşhisi konulan Faras, sınır komşusu olan Akçakale Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Burada bir odaya muhafaza için konulan genç, kilitli odanın kapısını açarak, hastanede bir kişinin cep telefonunu alıp kaçtı. Cep telefonu gasbedilen hasta yakınının ihbarı üzerine hastane polisi, güvenlik kamerası incelemesinde cep telefonunu çalan kişinin kuduz teşhisi konulan Hasan Halil Faras, olduğunu tespit etti.

POLİS VE SAĞLIK ÇALIŞANLARI ALARMA GEÇTİ

Akçakale Devlet Hastanesi’nden kaçan Faras’ı bulmak için polis ve sağlık ekipleri arama çalışması başlattı. Kaçan Faras hastaneye 10 kilometre mesafedeki Dibat Mahallesi’nde boş tarlada bulundu.

Etrafa korkuyla bakan Faras’ın ikna olması için Arapça bilen görevliler çağrıldı. Uzun bir sürenin ardından ikna edilen Faras, özel kıyafetli ekiplerce ambulansla Akçakale Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

İlçede panik ve tedirginlik yaratan olay üzerine kuduz hastası Suriyeli gencin temasta bulunduğu kişi veya kişilerin tespit çalışması devam ediyor. (DHA)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP