Vali Elban Karne Dağıtım Törenine Katıldı

Vali Elban Karne Dağıtım Törenine Katıldı

Vali Dr. Süleyman Elban, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılının tamamlanması nedeniyle Sarıçam ilçesinde bulunan Evliya Çelebi İlkokulu-Ortaokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı.

ABONE OL
Haziran 16, 2023 16:15
Vali Elban Karne Dağıtım Törenine Katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Törene Vali Elban’ın yanı sıra Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural, Vali Yardımcısı Adem Arslan, Sarıçam Kaymakamı Müfit Gültekin, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Vali Elban, karne dağıtım etkinliğinde yaptığı açıklamada 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılının ikinci yarısının kentimizi de etkileyen deprem felaketi sebebiyle biraz zor geçtiğine değinerek öğrencilerin olumsuzluklardan daha az etkilenmesi için eğitim camiasının tüm üyelerinin elinden geleni yaptığını belirtti. Deprem felaketi sebebiyle okulların tatil edildiği dönemdeki kayıpların telafi edilmesi ve eksikliklerin giderilmesi amacıyla yapılacak telafi eğitimlerinin faydalı olacağını kaydeden Vali Elban, ilimizin eğitimine hizmet eden herkese teşekkür etti.

Daima öncelikli hedefinin Adana’nın eğitim kalitesini arttırmak olduğunu belirten Vali Elban, “Bugün itibarıyla ilimizdeki resmi ve özel okul öncesi, ilkokul, ortaokul, imam hatip ortaokulu, anadolu lisesi, anadolu imam hatip lisesi, mesleki ve teknik anadolu liseleri ile özel eğitim okulları olmak üzere toplam 1.434 okulumuzda 517.728 öğrencimiz karne alacak. Tüm öğrencilerimizin karne heyecanını yürekten paylaşıyoruz. Yıl boyunca çalışan, çabalayan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimize tatilde dinlenmelerini ve bol bol kitap okuyarak bu süreci aktif bir şekilde değerlendirmelerini tavsiye ediyorum.” dedi.

Program, Vali Elban’ın öğrencilere karnelerini dağıtmasıyla sürdü.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP