Altı lider yeniden buluştu, kritik toplantı başladı…

Altı lider yeniden buluştu, kritik toplantı başladı…

2 Mart'ta masadan kalkan İYİ Parti lideri Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olarak teklif ederek yeniden masaya döndü. Akşener'in masaya dönmesinin ardından 6 lider kritik toplantıda yeniden bir araya geldi...

ABONE OL
Mart 6, 2023 15:39
Altı lider yeniden buluştu, kritik toplantı başladı…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi lideri Ali Babacan, DP lideri Gültekin Uysal, SP lideri Temel Karamollaoğlu cumhurbaşkanı adayının açıklanması gündemiyle bugün saat 14.00’te masaya oturma kararı almıştı.

Toplantıya saatler kala Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, CHP liderinin bilgisi dahilinde İYİ Parti lideri Akşener’le görüşüp yeniden masaya davet etti. Bu davet üzerine Akşener masaya İmamoğlu ve Yavaş’ın etkin cumhurbaşkanı yardımcısı olma teklifini sundu.

BAŞ DÖNDÜREN TRAFİK…

Bu gelişmenin ardından Ankara kulisleri bir anda hareketlendi ve baş döndürücü bir trafik başladı. Millet İttifakı’nın saat 14.00’da yapılması planlanan toplantısı önce 15.00’e ardından 16.00’ya ertelendi.

6 LİDER BİR ARAYA GELDİ

İki belediye başkanının ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu ile de bir araya gelen Meral Akşener’in de katılımıyla 6 lider yeniden Saadet Partisi Genel Merkez’inde bir araya geldi.

Akşener’in teklifinin de görüşüleceği toplantının ardından ittifakın cumhurbaşkanı adayı kamuoyuyla paylaşılacak. Öte yandan Saadet Partisi Genel Merkezi önüne davet edilen çok sayıda partili de adayın açıklanmasını bekliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP