İlk Randevunuzda Kullanmamanız Gereken 9 Cümle

İlk Randevunuzda Kullanmamanız Gereken 9 Cümle

ABONE OL
Haziran 11, 2024 15:31
İlk Randevunuzda Kullanmamanız Gereken 9 Cümle
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyük ihtimalle daha önce başınıza gelmiştir: ilk randevunuzda bir kadınla harika vakit geçirdikten sonra, siz çok iyi anlaştığınızı ve işin devamının geleceğini düşünürken, bir daha o kadından haber alamazsınız. Ve neyi yanlış yaptığınızı ya da yanlış neler söylediğinizi bilemeden, kalakalırsınız.

Aşağıda, randevularınızda asla kullanmamanız gereken 9 cümleyi çıkardık. Belki de aşağıdaki hatalardan birini yaptınız?

Göğüslerin gerçek mi?

Erkekler olarak görsellikten aşırı etkilendiğimiz ve çekici bulduğumuz bütün kadınları gözlerimizle soyduğumuz bilinen bir gerçek. Bu kötü bir şey de değil ancak belli sınırların dahilinde kalması koşuluyla. Süper bir wonderbra kullanıyor da olabilir, gerçekten göğüs büyütme ameliyatına girmiş de… her halükarda bu konuda yorum yapmaktan kaçınmalısınız. Sizin için bütünüyle masum, hatta iltifat sayılabilecek bir yorum, karşınızdaki kadın için oldukça özel bir konunun masaya yatırılması demektir. Böyle bir hatanın ardından, kadının bir daha sizi görmemesi şaşırtıcı bir sonuç sayılmaz.

Mükemmel bir vücudum var!

Hayatlarının üçte birini spor salonlarında geçiren ve ne denli çekici bir vücutları olduğu konusunda sürekli böbürlenen erkekleri hiçbir kadın sevmez. Mükemmel vücutlu erkekler yalnızca duvar takvimlerindedir; bu nedenle ne denli mükemmel olduğunuzu bir kenara bırakın ve asıl odaklanmanız gerekenin karşınızdaki kadın olduğunu anlayın. Gene de inat edip, durmadan yaptığınız egzersizlerden ya da kaslarınız için aldığınız protein takviyelerinden konuşmaya devam ettiğiniz takdirde, çıktığınız kadının bir daha sizi aramaması kaçınılmaz bir sonuçtur.

Bu internet sitesini uzun zamandır ziyaret ediyorum…

Online randevu sitelerinin çok karmaşık bir süreç olduğunu biliyoruz ancak bu türden bir siteyi birkaç yıldır kullandığınız halde halen bekarsanız, sizde çok yanlış bir şeyler olduğunun düşünülmesi şaşırtıcı sayılamaz. Ya sürekli bir kadından diğerine geçen ya da iletişim kurmakta başarısız bir erkek olarak görülürsünüz; kaldı ki bu da çekici bir özellik değildir. Başlangıç olarak, bu cümleyi sunumunuzdan silin… hatta daha da iyisi, kendinizi kayıtlı olduğunuz siteden silin!

Bir ilişkiden ne bekliyorsun?

Birbirinizi tanıma sürecinde bu cümleden kesinlikle uzak durmanız gerekiyor. İlk randevularınızda kesinlikle gelecekten ya da ilişki ve aşk gibi ağır sözcüklerden konuşmaya kalkmayın. Yeni tanıştığınız bir kadının size böyle bir soruyla geldiğinde ne diyeceğinizi düşünün. Kesinlikle zorlanacak, belki de düşünmediğiniz şeyler söyleyeceksiniz. Ya da kaçacaksınız. Kadınlar açısından da durum aynıdır. Bir erkek böyle bir soru soruyorsa, aciz ve çaresiz bir görünüm sunar. Ve seksi de görünmez!

Evlenmeyi düşünmüyorum.

Muhtemelen son yirmi yılın en popüler kavramlarından biri, evlenmek istememek. Ancak sahip olduğunuz ve korumak istediğiniz özgürlüğünüze dair bir konuşma sürdürürken, halen geçerliliğini koruyan bazı değerlerin olduğunu unutmamanız gerek. Ve evlilik de kesinlikle bu değerlerden biri. Her ne kadar günümüzde kadınlar evliliği umursamıyormuş gibi davransa da, aslında hepsi de o özel günü hayal ediyor. Ve ilk randevunuzda böyle bir cümle kurduğunuzda, kalıp sizi değiştirmek için uğraşmak yerine şansını bir başka erkekle denemesi sizi şaşırtmamalı.

Seni arayacağım.

Yalnızca nezaket göstermek onu arayacağınıza söz vermeyin. Bu sözü verdiğiniz halde aramazsanız, nedeniniz ne olursa olsun, tam bir yalancı gibi görünürsünüz. Diğer taraftan, onu aramaya söz verip, üzerine bir de ararsanız, bu defa da hayranlıktan başı dönmüş birine dönüşürsünüz onun gözünde. Bu nedenle sessizliğinizi koruyun ve onu beklenti içinde bırakın. Ve en az beklediği anda, onu şaşırtın!

Çok çekicisin!

Bunu düşünüyor olsanız bile, düşüncelerinizi kendinize saklayın. Bu türden dolaysız bir yorum yerine, daha hoş ve ince iltifatlardan yararlanın. Seksi olduğunu düşünüyorsanız, elbisesinin, saçlarının ya da gülümsemesinin ne kadar güzel olduğunu söyleyin. Altın kural: birbirinizi yeni tanıyorsanız, sakın belden aşağı inen yorumlar yapmayın, riskli iltifatlarda bulunmayın. Seks için delirdiğinizi göstermekten başka bir işe yaramayacak bu tür yorum ve iltifatlar kadınları bir anda soğutabilir.

Eski sevgilimle iyi arkadaşız.

Bir kadınla ilk randevularınızda kesinlikle eski sevgilinizden bahsetmemeniz gerekiyor. Karşınızdaki kadın bütün ilginizin onun üzerinde olmasını ister. Aksi takdirde çok çabuk terkedilirsiniz. Sınırlarınızı çok iyi bilmelisiniz ve eski sevgiliniz kesinlikle bu sınırların dışında.

Hesabı ortaklaşa ödeyelim mi?

Randevular pahalı ve bazen de riskli yatırımlardır. Bazen kesinlikle yatırımınızın karşılığını alamazsınız. Her halükarda, bu yatırımı yapmak durumundasınız. Ve ilk randevunuzda hesabı ödemesi gereken kesinlikle erkektir. Bu türden geleneklere ve şovenizme karşı olabilirsiniz, hatta bunun kadınları gücendiren bir durum olduğunu da görebilirsiniz. Her halükarda karşınızdaki kadına duyduğunuz saygıyı sayısız yoldan gösterebilirsiniz. Hesabı paylaşmak ise bu yollardan biri değildir. Elbette kentteki en pahalı mekana gitmek ve aylığınızın tamamını buraya bırakmak zorunda değilsiniz. Önemli olan nokta, centilmenliktir. Ve centilmen bir erkek değilseniz, bu randevu olayını tümüyle unutsanız daha iyi olur.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP