İşte kadınları orgazma ulaştıran 20 ipucu !

İşte kadınları orgazma ulaştıran 20 ipucu !

ABONE OL
Nisan 16, 2024 16:48
İşte kadınları orgazma ulaştıran 20 ipucu !
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İşte kadınların ortak derdi olan orgazm sorununa yardımcı olabilecek ipuçları…

Orgazm güçlü bir cinsel uyarılmadır ve kadınlarda genellikle sadece genital bölgede olduğu düşünülse de aslında bütün vücudun kasılmasına neden olan bir zevk anıdır. Bazı kadınlar tek bazıları birden çok orgazm yaşayabilir ama en kötüsü orgazmı hiç yaşamamış olmak.

Orgazm deneyimini yaşamak istiyorsanız bu ipuçlarına mutlaka göz atın…

Psikolojik İpuçları:

1- Cinsel dürtünüzü keşfedin: Kadınlar biraz zaman harcayarak kendilerini hangi fantazilerin harekete geçirdiğini bulabilirler. Özellikle diğer kadınlarla bir aradayken konuşulan bu konular sayesinde kendinizi orgazma hazır hale getirebilirsiniz.

2- Rahat olun: Duygusal gerginlikten uzak olmanız orgazma ulaşmanızı kolaylaştırır. Müzik dinlemek, sıcak bir duş almak, kitap okumak gerginlikten uzaklaştırır ve hedefe yönlendirir.

3- Dikkat dağıtıcı etmenlerden kurtulun: Kadınlar genellikle dikkat dağıtıcı ortamlarda orgazma ulaşamazlar… Gizlilik kaygısı, fazla ışık, yüksek ses, evcil hayvanlar orgazmı zorlaştırır.

4- Öfkeyi ortadan kaldırın: Kadınlar öfkeli olduklarını partnerlerinden gizleyemezler ve öfke araya mesafe koyar. Çoğu kadın yatakta arzularından çok duygularıyla hereket eder ve bu da orgazmı zorlaştırır.

5- Bedeninizi rahatlatın ve kusurlarınızı unutun: Birini olduğu gibi kabul etmek cinsel mutluluğun anahtarıdır. Siz de önce kendi vücudunuza güvenin ve takıntılarınızdan kurtulun. Orgazmı kesintiye uğratan bu durumdan sıyrılmak sizi rahatlatacaktır.

6- Seks sırasında kendinize erotik bir odak bulun: Erotik odak sayesinde bedeninizle beraber zihniniz de uyarılır. Partnerinizin size yaptıklarını zihninizde hayal ederek orgazma rahatça ulaşabilirsiniz. Bunun için erotik görüntülerden de yardım alabilirsiniz. Belki de en güzeli partnerinizin gözlerinin içine bakmaktır ama bu mümkün olmayabilir çünkü birçok kadın orgazm sırasında gözlerinin kapalı olmasını tercih eder

7- Konsantre olun: Çoğu kadın orgazma ulaşmak için konsantre olmaya ihtiyaç duyar. Özellikle vajina ve klitorise odaklanmak orgazmı kolaylaştırır.

8- Vajinal ilişkiyi tercih edin: Her iki cins için de orgazmın yolu bellidir ancak sadece vajinal orgazm yetmeyebilir. Elle veya sözlü olarak da uyarılmaya ihtiyaç duyabilirsiniz…

9- Önsevişmeyi unutmayın: İnsanlar bedenleri sadece uykuya ihtiyaç duyduğunda sevişmeyi geç saatlere bırakır. Eğer çiftler önsevişme için de kendilerine zaman ayırırlarsa orgazm daha etkili olacaktır.

Fiziksel İpuçları:

1- Vücudunuzu tanıyın: Vücudunuzun dış etkenlere nasıl cevap verdiğini öğrenin ve bedeninizin uzmanı olun. Partnerinizin nereye, nasıl dokunduğunda neler hissettiğinizi bilmeniz orgazmınızı kolaylaştırır. Vücudunu tanımayan bir kadın asla orgazma ulaşamaz, çünkü organlarının ne işe yaradığını bilemez…

2- Açık iletişim kurun: Açık iletişim cinsel tatmin için önemlidir çünkü erkekler zihin okuyucu değildir. Sözlü iletişim çifltler arasında net ve açık olursa tatmin kolaylaşır.

3- Partnerinizin dokunduğu noktalar: Eğer uyarılmaya açık olmadığınızda partnerinizin yanlış yere dokunduğunu düşünüyorsanız asla orgazma ulaşamazsınız. Ama nereye dokunmasını istediğinizi de mutlaka söylemeniz gerekir.

4- Kaslarınızı kullanın: Her iki cinsin kasları orgazma yaklaşırken gerilir. Siz de vajinal kaslarınızdan faydalanarak hem kendinizi hem partnerinizi uyarabilirsiniz.

5- Başınızı yataktan sarkıtın: Çoğu kadın orgazmı tetiklemek için bu taktiği uyguluyor. Siz de orgazma ulaşmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

6- Nefes alışınızı değiştirin: Orgazma giden yolda nefes alış-verişinizi değiştirmek size yardımcı olabilir.

7- Kendinizi uyarın: Kendinizi veya partnerinizi uyarmak orgazmı kolaylaştırır.

8- Pratik yapın: Orgazm provaları kendini kontrol edemeyen kadınlar için iyi bir çözüm. Orgazm konusunda kaygılarınız varsa, komik sesler, mimikler ve hareketlerle bunlardan kurtulabilirsiniz ve yatakta zor anlar yaşamak zorunda kalmazsınız.

9- Baskın olun: Orgazm olmak isteyen kadınlar yatakta kontrolü ele aldıklarında başarılı olurlar çünkü zihin ve bedenlerini maksimum uyarılara açarlar.

10- Eğer hoşlanıyorsanız seks oyuncaklarını kullanın: Eğer vibratör gibi seks oyuncaklarıyla mutlu oluyorsanız, bunlar orgazma ulaşmanızda eğlenceli ve rahat yöntemler olabilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP