Göz altı torbalarından nasıl kurtulunur?

Göz altı torbalarından nasıl kurtulunur?

ABONE OL
Nisan 19, 2024 21:17
Göz altı torbalarından nasıl kurtulunur?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cipsi bırakın
Dr. Shamban’a göre “Sodyumu yüksek gıdalar, özellikle göz çevresi olmak üzere genel şişkinlik yaratma eğilimindedir.” Öğleden sonra cips seanslarını sulu meyveler ve su alımınızı artıracak sebzelerle değiştirin. Shamban’ın tavsiyesi “Vücuttaki fazla sodyumu atmak için bol su içmek ve göz altı boşluğundaki sıvıların dağılması için yatarken yüksek yastıklar tercih etmek.” Akşamdan kalma günler için de geceden birkaç ekstra yastık almak iyi olacaktır.
İçindekiler listelerine dikkat edin
Alışveriş yaparken ya da eczanede 15 dakika ürünlerini içindekilere bakmak iyi olacaktır. Dr. Shamban yıldız içerikleri aramanızı tavsiye ediyor: Şişlikleri azaltmak için E Vitamini, kafein, aloe, dolaşımı artırmak için alfa lipoik asit, kolajeni artırmak için ise hiyalüronik asit.
Hayat tarzınızı düzenleyin
İyi uykunun faydalarını anlatmamızdan bıkmış olabilirsiniz, haklısınız. Fakat 8 saatlik bir uyku sizi hem dinç kılacak hem de yüzünüz daha taze görünecek.
Hızlı bir düzeltme yapın
Bu düzenlemeleri yapıp sonuçları beklemek istemiyorsanız ya da 8 saatlik uyku maalesef olacak bir şey değilse hızlı bir opsiyonumuz da var. Dr. Shamban’a göre Hazırlık H kremi kullanabilirsiniz. İçerdiği fenil ephrine gözlerin altındaki şişlikleri almaya yarar. İltihabı azaltmak için az bir miktar kremi direkt olarak bölgeye uygulayın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP