Sun Tekstil’e “İhracatın Yıldızları Ödülü”

Sun Tekstil’e “İhracatın Yıldızları Ödülü”

ABONE OL
Şubat 14, 2024 21:45
Sun Tekstil’e “İhracatın Yıldızları Ödülü”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ege İhracatçı Birlikleri, 9 Ocak 2024 tarihinde düzenlediği “İhracatın Yıldızları Ödül Töreni”nde 2023 yılında ihracata en çok katkı sağlayan firmaları ödülle onurlandırdı. Cumhuriyetimizin 100. Yılında, Ege Bölgesi’nde bulundukları sektöre göre gerçekleştirdikleri ihracat rakamlarıyla en çok ihracat yapan firmalara “İhracatın Yıldızları Ödülleri” verildi.

Sun Tekstil, 2023 yılında gerçekleştirdiği ihracat performansıyla Hazır Giyim ve Konfeksiyon Kategorisi’nde en yüksek ihracat gerçekleştiren ikinci firma oldu.

Ödül, Sun Tekstil adına Sun Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Melis Vekiloğlu’na Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Sertbaş ve Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi tarafından takdim edildi.

Sun Tekstil A.Ş. Hakkında: Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içerisinde 312’nci sırada yer alan Sun Tekstil, kurulduğu 1987 yılından bu yana hazır giyim perakende sektöründe faaliyet gösteren global markaların çözüm ortağı olarak kadın giyim koleksiyonları tasarlıyor, üretiyor, tedarik ve satışını gerçekleştiriyor. İzmir ve Manisa’daki iki üretim tesisi ve konfeksiyon tedarikçileri aracılığıyla ayda 2 milyon adeti aşan ürüne imza atıyor, 1500 yeni tasarım geliştiriyor ve üretiminin yüzde 90’dan fazlasını ihraç ediyor. Hizmet sunduğu markaların global ağıyla birlikte ürünleri 100’e yakın ülkede tüketicilerle buluşan Sun Tekstil’in kumaş üreten Ekoten Tekstil unvanıyla İzmir’de ve Sun Textile LTD UK unvanıyla İngiltere’de kurulmuş iki bağlı ortaklığı bulunuyor. Sun Tekstil 20 Mayıs 2022’de Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlamıştır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP