Tırnak Batması Neden Olur?

Tırnak Batması Neden Olur?

ABONE OL
Aralık 27, 2023 16:58
Tırnak Batması Neden Olur?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tırnak batması nedenleri tırnak batması sebepleri tırnak batması neden kaynaklanır tırnak batmasının nedenleri tırnak batmasının sebepleri tırnak batması neden meydana gelir merak edilen tüm bu sorularınızın yanıtları konumuzun devamında.

Günümüzde çok sık rastlanan vakaların başında gelen tırnak batması, yaşattığı ağrı şikayeti sebebiyle hastaların en zor atlattığı sorunlardandır aynı zamanda. Tırnak batması nedenleri başında ise tırnağın kenar kısmında yer alan derinin büyümesidir. Gelin tırnak batmasının sebepleri hakkında bilgi edinelim.

Tırnak batması vakası çok sık rastlanan ve ağrı veren bir durumdur. Tırnağın kenarındaki deri tırnağın üstüne büyür veya tırnak deriye battığı zaman oluşur. Podiatrinin uygulandığı ülkelerde Batık tırnak tedavisini sadece Podiatristler yapabilir. Podiatrist uygun gördüğü durumlarda hastayı Doktora yönlendirir.

Tırnak batmasının nedenleri:

Batık tırnak birçok nedenlerden oluşur. Bazen tırnak çok büyük olduğu için oluşur. Bazı kişilerin tırnakları kenarlarından kıvrılır ( Genetik veya Artrit’den kaynaklanır ) bu kişiler batık tırnak için adaylar. Travma, ayağı çarpmak veya ayağınızın üstüne basılması gibi şeyler tırnağı derinin içine batmasını sağlar. Sık koşmak, yanlış kesim, sıkı çorap, yada dar sivri burunlu ayakkabılar tırnağın batığına yol açar.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP