Penis Büyüklüğü

Penis Büyüklüğü

ABONE OL
Aralık 26, 2023 11:25
Penis Büyüklüğü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kadında do urganlı ın döllenmenin olabilmesi için erke in spermlerinin kadın vajinasının (haznesinin) arkasına ulaşabilmesi gerekmektedir bunun için de 10 cm ve üzerindeki penis boyu yeterlidir.

Ergenli e ulaşmış bir erke in penisinin ortalama uzunlu u sertleşme olmayan durumda 5 – 9 cm sertleşme halinde ise ortalama 16 cm boyundadır. Bununla birlikte penisin büyüklü ü kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Penis boyu ortalama 16 cm olmakla beraber 11-18 cm normal kabul edilir.

Normalden daha uzun bir penis cinsel ilişki sırasında genelde kadına zevk yerine acı vermektedir. Bu nedenle sanılanın aksine uzun (büyük) penis iyi bir cinsel ilişki için ideal de ildir. Ancak normalden daha küçük penisler de cinsel ilişki sırasında sorunlara yol açarlar dahası sahibine psikolojik olarak sorun olurlar.

Penis boyunu ve kalınlı ını arttıran çeşitli ameliyatlar bulunmakta ve ülkemizde de yapılmaktadır. Ancak bu ameliyatların herkesde başarıyla sonuçlanmadı ı da bir gerçektir. Ameliyat öncesi erke in hormonlarının ölçümü yapılır ve penisin ereksiyon halindeki boyu saptanır (kökü ile uzu arası). Genellikle 8 cmlik uzunlu a sahip bir penis işlevsel olarak kabul edilir. Fakat kişinin daha uzun penis iste i de dikkate alınarak penis uzatılabilir. Bu uygulama için kişinin di er yönlerden tam olarak sa lıklı olması gerekir. Cerrahi yöntem penisin üst başlangıç bölümündeki derinin ve penisi kalça kemi ine ba lı tutan ba ların uzatılarak ek penis boyu kazanma prensibine dayanır. Bu şekilde ek 3 ile 5 cm arasında de işen ölçülerde ek penis boyu kazanılır. Ameliyat sonrası 2 ay kadar süre hasta kontrollere ça rılır.

Piyasada satılan penis büyüttü ü iddia edilen vakum pompaları veya benzeri yöntemlerin genelde hiç bir faydası yoktur. Penisi büyüttü ü iddia edilen vakum pompaları penis sertleşti inde içindeki kanı tutan kapakçıklara ters basınç yolu ile zarar vermekte ve sertleşme problemlerinin gelişmesine neden olmaktadır. Bu yüzden zararlıdır.
Son olarak penisin boyundan ziyade işlevinin önemli oldu unu hatırlatmakda yarar var

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP