İzmir’de gevrek fiyatı 10 TL’ye çıktı

İzmir’de gevrek fiyatı 10 TL’ye çıktı

İzmir’de gevrek fiyatı 10 TL’ye çıktı - İzmir'de 20 Nisan'da ücreti 5 TL'den 7 TL'ye yükseltilen gevreğin satış fiyatı, yarından itibaren 10 TL olacak.

ABONE OL
Ağustos 11, 2023 07:50
İzmir’de gevrek fiyatı 10 TL’ye çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İZMİR’de gevreğin satış fiyatı, 7 TL’den 10 TL’ye yükseldi. İzmir Pide ve Gevrek İmalatçıları Esnaf Odası Başkanı Mehmet Şükrü Erişen, “Personel masrafları, iş yeri kiraları, enerji maliyetleri karşısında ne yazık ki zam kaçınılmaz oluyor” dedi.

İzmir’de 20 Nisan’da ücreti 5 TL’den 7 TL’ye yükseltilen gevreğin satış fiyatı, 10 TL oldu. İzmir Pide ve Gevrek İmalatçıları Esnaf Odası Başkanı Mehmet Şükrü Erişen, zamlı fiyatın 11 Ağustos’tan itibaren geçerli olacağını söyledi.

İZMİR PİDEVE GEVREK İMALATÇILARI ESNAF ODASI BASKANI MEHMET ŞÜKRÜ ERİŞEN

‘HAMMADDE FİYATLARI ARTIYOR’

Simidin İstanbul, Ankara, Bursa gibi büyükşehirlerde bir süredir 10 liradan satışa sunulduğunu belirten Erişen, “İzmir’de de 11 Ağustos’tan itibaren geçerli olmak üzere 100 gram İzmir gevreği, 10 liradan satılacak. Hem esnafımız kazansın hem de vatandaş gönlünce gevrek tüketebilsin düşüncesindeyiz ancak her mal alışımızda yeni rakamlarla karşılaşıyoruz” dedi.

Erişen, “Hammadde fiyatlarına gelen artışlar maalesef durmuyor. Maliyetler sürekli artış yönünde ilerliyor. Personel masrafları, iş yeri kiraları, enerji maliyetleri karşısında ne yazık ki zam kaçınılmaz oluyor. Her ne kadar zam taraftarı olmasak da sürekli artan ve durmak bilmeyen üretim maliyetleri karşısında esnafımızı korumak zorundayız” diye konuştu. (DHA)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
online casino siteleri matadorbet uluslararası nakliyat