Başkan Zeydan Karalar, “Kenetlendik ve halkımızın yanında olduk.”

Başkan Zeydan Karalar, “Kenetlendik ve halkımızın yanında olduk.”

ABONE OL
Şubat 23, 2023 09:02
Başkan Zeydan Karalar, “Kenetlendik ve halkımızın yanında olduk.”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Depremin yaşandığı ilk andan itibaren sahada ve depremzedelerin yanında olan Başkan Zeydan Karalar, Büyükşehir personelinin özverili çalışmalarına dikkat çekti.

BÜYÜK ÖZVERİYLE ÇALIŞAN PERSONELİMİZLE VE MİLLETİMİZİN DAYANIŞMA GELENEĞİYLE GURUR DUYORUM

Başkan Zeydan Karalar, “Keşke böyle acı bir olayı yaşamasaydık, keşke Adana da dahil memleketimiz bu felaketi yaşamasaydı ama yaşandı ve bu depremin yaralarını sarmak, acılarını hafifletmek için büyük özveriyle hareket etmek gerekiyordu. Hem olaylara çok hızlı müdahale etmek, hem doğru işler yapmak gerekiyordu. Televizyonları izlerken Adana’nın hızını konuştukları an sizlerle gurur duydum. Bütün işleri birlikte yaptık.

Hepiniz büyük fedakarlıkla, gece gündüz çalıştınız. Mesai mefhumu gözetmeden depremzedeler için çalıştınız. Bütün personelimiz, herkes kenetlendi. Herkesin hakkını teslim etmek lazım. Hepinizi yürekten kutluyorum, alkışlıyorum sevgili kardeşlerim” dedi.

YARDIMA MUHTAÇ İNSAN KALMAYANA KADAR ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ

Başkan Zeydan Karalar sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz hangi işin kimin görevi olduğuna bakmadan, bütün kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde olup, zor durumdaki halkımız için çalıştık. Adana’ya 500 civarında uçak indi. Hepsinin lojistiğini biz yaptık.

Ülkemi bu dayanışma özelliğinden dolayı çok seviyorum. Milletimizin ayrım gözetmeksiniz zor durumdaki vatandaşlara yardım etme geleneğiyle onur duyuyorum.

Adana hem kendine yetti hem kimseyi açıkta bırakmadı, başka şehirlerden gelen insanları da barındırdı ve 3 öğün yemeğini verdi. Bunu birlikte başardık. Bize ihtiyacı olan son insana kadar özverili çalışmamızı sürdüreceğiz.”

Büyük özveriyle depremzedelere yiyecek hazırlayan Payhane’yi de ziyaret eden Başkan Zeydan Karalar, “Afetin başından bu yana depremzedeler için yemek hazırlayan ve canla başla çalışan emekçilere teşekkür ederim” diye konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP