DOLAR 23,2048 7.56%
EURO 24,9662 7.83%
ALTIN 1.451,706,66
BIST %
BITCOIN 6123648,78%
Adana
27°

AÇIK

20:39

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Vay be!

Vay be!

ABONE OL
Mart 28, 2023 06:12
Vay be!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AYÇA ÖZTORUN

Geçmişten bu yana hangi parti olursa olsun, yaptıkları yanlışları unutmamalıyız ve doğruları varsa da alkışlamalıyız demiştik.

Sık sık ülkenin gündemini değiştirerek yaşanılan acıları unutturmaya çalışıyorlar.
Bizler neler gördük, neler yaşadık, sustuk da sustuk!
Mesela, insanların kanıyla gündem değiştirip günü kurtaranları unutmadık, hava alanı patlamasını hemen ardından, coşkulu köprü açılışını, Suruç’u, Ankara garını unutmadık.
Ne acılar gördü bu ülke!

Okumuşların gazabından korusun diye yakaranı da ODTÜ deki talan edilen ormanlığı da unutmadık.
Saymakla bitiremediğimiz olayları, annelerin akıttığı gözyaşlarını, şehit olanları unutmadık,

UNUTMAYACAĞIZ…

Bu ülkede yaşanılan ölümleri, tacizleri, tecavüzleri, açlığı, sefaleti hatırlayarak, acılarla yoğrulan yüreğimizi mantığımızla harmanlayarak tedbiri elden bırakmamayı öğrenelim. Dik duruşu, tavizkâr ve onurlu yanımızı göstererek, yaşanılabilecek her türlü hezeyana direnelim dedik ama hak aramaya gelince her şeyi unuttuk.

Haklarımızı arayalım. Gerekirse bizim oylarımızla sözümüzü Meclis kürsüsüne taşıdığımızı sandığımız siyasetçilere hesap soralım. “Benim oylarımla ünlediğim adamsın, ne ağasın ne de paşasın diyerek, emperyalizme, para babalarına ve tarikatlara değil, bize, bu vatana hizmet için buradasın” demeyi bilelim.

Demeyiz, ancak makam kapılarının önünde sıraya girer benim oyumun efendisine el üfeleriz. Makama oturdukları an anında unuturlar seçim zamanı ya medet dediklerini. Egoları şişer de şişer. Hatta korumaları olur. Onu seçen halktan soyutlamak, korumak için. Ne komik değil mi?
Günlerce randevu alamazsın oy verdiğin adama ahvalini anlatmak için.
Kapı önünde pösteki saydırırlar sana ağam oğulları! Geleceğimizi karartmak için dilim varmasa da evet diyerek katlimize ferman verirler o biçim!

GELELİM KONUYA

Şimdiden defterimizi dürmek için kamuoyu yoklaması altında bilinçaltımıza kimin Cumhurbaşkanı olması gerektiğini empoze etmeye çalışıyorlar.

Yemezler!

Ben hür irademle ‘Uyuyan güzeller haricinde’ Toplumun, kendi geleceğimin ve nesillerin yarını adına bu vatanın haini olmayacağım.

Toplumun çoğunda şu algı vardır. “Ee partimin gösterdiği adaya oy vermezsek, karşı taraf güçlenir.”

Yok öyle bir şey!

Kendi partine o adayı göstermesine müsaade etmeyeceksin. Bizim geleceğimizi karartmaksa amaç; “adayınızı da, adıma karar vermeye kalkan parti yönetenini de istemiyoruz” diyeceksin.

Güç zehirlenmesi ile koltuğuna yapışanlara ve doğruları söylediğimiz için vatan haini diyenlere; MAKAM MI, VATAN MI? demeyi bileceksiniz.

YAPILAN HATALARI HATIRLAYALIM, HATIRLATALIM.

Bu hafta konumuz Ekmelettin paşa…

‘Ekmelettin de nereden çıktı?’ Diyeceksiniz. Çünkü geçmiş tarihin sayfalarında unutulup giden isimlerden biri.

Bir ara muamma bir şekilde Cumhurluğa aday gösterilerek, Ekmelettin’in yıldızını parlatanlar bugün Abdullah Gül’ü aday göstermek için topluma zarf atıyorlar. Artık atadan dededen miras değil partiler. Yıllarca size güvendik, güvendikçe anamızı ağlattınız. Umudumuzu çaldınız.
Bu sistemin muhalifi değil, adeta destekçisi oldunuz. Hükümeti iktidarda tutmak için halka, aydına, dürüst siyasetçiye muhalefetsiniz. Yazık!

Şimdi size, bizim geleceğimizi ve bu ülkeyi teslim etmek için Cumhurbaşkanlığına aday gösterilen Ekmelettin bey kim anlatayım ki, Abdullah Gül’ü aday göstermek isteyen muhalefet liderinin amacı ne diye iki kere düşünelim.
Daha önce Ekmelettin İhsanoğlu kim diye merakla sormuştuk. Adayları hakkında doğru dürüst bilgi verememişlerdi. Sadece ekmek için Ekmelettin diyebilmişlerdi.

Ekmek içinmiş. Hadi oradan! Kim kime ekmek vermiş de Ekmel bize ekmek verecekmiş!
Akp nin ve Fetöşün trendini patlatmanın dik âlâsıydı önerdiğiniz Cumhur!

O, buğday tanrısı bereket baba değildi. Ekmel’in özü şeriattı ve islamın iki gözüydü.

FETÖ, EKMELETTİN İÇİN SEÇİM ÖNCESİ NE DEDİ?

Muskacı cindar Fetö, seçim dönemimde Pensilvanya’dan buraya şifreli emirler yağdırıyordu. “Her halimizde, her tavrımızda, İmam-ı ekmel, İslam-ı ekmel, ihsan-ı ekmel, ihlas-ı ekmel, rıza-yı ekmel, yakin-i ekmel demeliyiz, hayatımızı bu atkılar arasında dantela gibi işlemeliyiz, düşsek, sürçsek bile, kalktığımızda el ihsan demeliyiz.” dedi.

EKMELETTİN NE İŞ YAPARDI?

Halk arasında fırıncılar şahı, Mısır Padişahı Ekmel olarak bilinmeye başlandı. Ona oy verdiler; “vardır bunda bir keramet” değip sorgusuz sualsiz her yerde Ekmel, herkes İhsan dediler.

Oysaki Ekmelettin;
2004’te Akp’nin gücüyle İslam İşbirliği Teşkilatı genel sekreteri oldu…

EKMEL, OBAMA’YA NE VERDİ?

Obama’ya el vermedi bel verdi.
Ortadoğu’da savaşın önünü kesebilmek için “islam ordusu kurulmalı” diye önerge verdi…

Vay be!
Ekmek için Ekmelettinin babası Mehmet İhsan, Cumhuriyet ilan edildiği dakika Türkiye’den kaçmış, Mısır’da soluğu almıştı. Mustafa Kemal’in öldürülmesi dini vecibedir ve idam edilmedir diyen zatlardan biriydi ve Vahdettin’in emir eriymiş…

Ekmelettin İhsanoğlu Türkiye’ye 27 yaşında ilk ziyaretini yapmış. CHP ve MHP nin Cumhurbaşkanı adayı göstermesiyle ikinci ziyaretini yapmış. Turgut Özal sevdalısı olduğunu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la aile dostları olduklarını söylemiş. Türkiye tarihi hakkında da hiç bir bilgiye sahip değilmiş. Onun adaylığı AKP’nin işine gelmiş. Çünkü sürpriz yumurtadan çıkmış bu adayı, anında yerle yeksan ederlermiş.

Muhalefetin adayı AKP’nin işine geldi.

Ekmel aday olursa ülke adına kaygı duyan, aklı başında, topluma laik Cumhurbaşkanı seçmek isteyen insanlar, bu duruma sinirlenecek, Ekmel için sandığa gitmeyecek, oy kullanmayacaktı. Makam ve Cumhurlukta AKP’ye kalacaktı…

Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde bu aday için eleştirel yazılar yazmıştım ve tepki almıştım. Özellikle CHP’ li partililer beni eleştirmişti…

Tabi bu şeriatçı, gerici, sağ kanattan gelen Mısır’lı Ekmel’i istemeyenler de olmuştu. Kılıçdaroğlu’nun bir gecede verdiği karara herkes şaşkındı.

Kısacası Mhp de Chp de Ekmel’i aday göstererek Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasını onaylamışlardı. Ya da cindar Fetö’ye destek vermişlerdi…

ÜLKEDE SOLCU OLMAK

Sol, evrensel bir değerdir.
Sol, boyun eğmeyenlerin, biat etmeyenlerin, insan sırtından bıçaklamayanların, vatanını peşkeş çekmeyenlerin cephesidir.
Sol, itirafların, ispiyoncuların, kapitalizmin ve kapitalist uşakların karşısındadır. İşçi sınıfının ve halkların özgürlüğünün temsilcisidir.
Bilime inanır ve ezilen insanların sesidir.
Koltuk hırsını, insani değerlerin üzerinde tutanlara halk adına hesap sorar.
Etnik kökenlere saygı duyar ve savaşlara karşıdır.
Ak sakalı ve tespihi olan her adam dede olamadığı gibi her solcuyum diyen de solcu değildir. Sosyal demokratlar ve liboşlar gibi bulunduğu her ortama göre renk değiştirmezler.
Bu nedenle Sol, halkların devrimci temsilcileriyken, düzene ve kapitalist uşaklara göre vatan hainleridir! Tehlike arz ederler!..

Chp’ye, iktidar karşıtı ne yaptınız diye sormuyorum. Sadece bu sürece gelirken Ekmelettin’i nasıl bilirdiniz diye sormak istiyorum.

İhsanı ekmel’in anlamı, eksiksiz iyilikse hiç şüphesiz hükümete de fetöşe de ihsan-ı ekmel eylediniz. Bari Cumhurbaşkanı yapmak için heveslendiğiniz yeni adayınızla GÜL dökmeyin yollarımıza.

Ne demiş atalarımız bir bakalım.

1-Dolanıyorum deli gibi bir başıma sokaklarda.
Hatırlamam sorsalar ismini bile o yassı bakışların, gözümün feri gülün dikeni beyaz sayfama battı kanarım.

2- Karaçalıda gül bitmez.

3-En güzel güller en çabuk solarlar.

4-Dikensiz gül olmaz.

5-Gülün dostu dikendir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.